IMG 1439 (2)11 10 2017

Verslag Weij Senioren 11 oktober

Presentatie Historisch Berkum door Roel van ’t Oever

Woensdagmiddag 11 oktober stroomde zaal A in de Weijenbelt mooi vol. Iedereen wou graag komen luisteren naar de verhalen van Roel van ’t Oever.
Diverse onderwerpen kwamen aan bod: de grote buitenhuizen, vroegere toegangswegen, de kerken en natuurlijk leuke en bijzondere verhalen van inwoners van Zwollekerspel.

Door de jaren heen heeft Roel vele columns geschreven voor de Berkumer. Een aantal van deze columns met foto’s heeft hij voor deze presentatie op panelen laten drukken. Hierbij heeft hij hulp gehad van Gerrit Tensen die ook veel historisch fotomateriaal bezit. Tijdens de pauze en na afloop werden deze panelen aandachtig bekeken en gelezen. Er kwamen veel verhalen los bij de bezoekers en er blijkt nog veel meer bijzonder fotomateriaal bij de inwoners thuis te liggen.

Tegen het einde van de middag werd een klein borreltje ‘Bircmeder bitter’ rondgedeeld.
Deze middag krijgt dus zeker een vervolg. De commissie zal met Roel en Gerrit overleggen in wat voor jasje we dit zullen steken.